Gljive – nevidljivi neprijatelj koji vreba posvuda!

Vrijeme za čitanje: 4 min

Gljive

Onihomikoza. Sigurno se pitate ne pripada li ovo zvučno ime starogrčkoj muzi? Zapravo, više se može usporediti s Gorgonom Meduzom. Jezivo stvorenje sa ženskom glavom i zmijama umjesto kose jako podsjeća na gljivičnu infekciju. Većinu mikoza, bez obzira radi li se o gljivicama na koži između nožnih prstiju, na noktima ruku, izuzetno je teško ukloniti. Da ne spominjemo da postoje različite vrste gljivica u ustima i nosu, a također iu uhu i na jeziku. Gljivice u rodnici su posebna tema. Napomenut ćemo samo da je za žene ključno pridržavanje dobrih navika koje se tiču ​​redovite intimne higijene.

Putevi na koje gljivični organizmi ulaze u našu temu su bezbrojni. Gljivice na noktima ruku i između nožnih prstiju najčešće dospiju na dermis korištenjem zajedničkih kupaonica i svlačionica. Kao, na primjer, nakon posjeta bazenu ili teretani. Kandidijaza na jeziku, u ustima i probavnom traktu obično je posljedica konzumacije zaražene hrane. Može biti uzrokovano nepravilnim pranjem i skladištenjem proizvoda. I također nakon neprikladne toplinske obrade. Kuhanje može postati otrovno sredstvo za hranu!

Namirnice bogate ugljikohidratima pravi su raj za gljivične mikroorganizme. Oni jednostavno vole saharozu. Pokušajte se ne prejedati prečesto. Dakle, ne radi se samo o tome da ne možete kvalitetno kontrolirati broj kalorija koje unosite i trošite. Također povećavate rizik od štetnika. Uvijek se možete okrenuti prirodnom proizvodu za čišćenje organizma i utjecaj na apetit. Što su organska rješenja za čišćenje tijela poput Germivir. Također i sprej za umirenje osjetljivog dermisa Keramin.

Kako prepoznati gljivice na noktima ruku i između nožnih prstiju?

gljivice na noktima ruku i između nožnih prstiju

Gljivične infekcije kože i noktiju stopala i ruku (onikomikoza) vrlo su česte. To uključuje infekciju atletskog stopala, uporni svrbež, lišajeve i prisutnost gljivične gljivice. One na donjim udovima nazivaju se i ‘atletsko stopalo’ (od engleskog jezika – atletsko stopalo), a latinski naziv im je tinea pedis.

Predstavljaju gljivičnu infekciju stopala. Uzrokuje ljuštenje, crvenilo, svrbež, peckanje, a ponekad i mjehuriće i čireve. Rasprostranjenost mu je više nego široka. Bakterija voli topla i vlažna okruženja, kao što su cipele, čarape, bazeni, svlačionice i javni tuševi. Najčešći je ljeti u toplim klimatskim područjima. Posebno je izražena kod osoba koje nose tijesnu obuću i čarape od nekvalitetnih i umjetnih materijala.

Njegovi primarni znakovi su:

  • Pucanje i ljuštenje dermisa;
  • Crvenilo, mjehurići ili omekšavanje i uništavanje cjelovitosti strukture kože;
  • Svrbež, pečenje ili oboje;
  • Promjena boje dermisa i ploče nokta u žuto-smeđim nijansama;
  • Neugodan miris ekstremiteta;

Kako prepoznati unutarnje parazite u tijelu?

unutarnje parazite

Parazit je svaki organizam koji živi i hrani se drugim organizmom. Kada govorimo o crijevnim štetnicima, mislim na mikroorganizme, obično crve, koji se hrane ostacima neprobavljene tvari u ljudskom ili životinjskom želucu. Neki primjeri takvih uključuju: valjkaste gliste, trakavice, štitaste gliste, ankilostome i mnoge druge. itd.

Budući da paraziti dolaze u toliko različitih oblika i veličina, mogu uzrokovati širok raspon zdravstvenih problema. Neki konzumiraju vašu hranu, ostavljajući vas gladnima nakon svakog obroka. Drastično gubite na težini i ne možete se udebljati. Drugi žive od vaših crvenih krvnih stanica, uzrokujući anemiju. Neki polažu jaja koja mogu uzrokovati svrbež, razdražljivost pa čak i nesanicu.

Neki od njihovih glavnih simptoma su:

  • Neobjašnjivi zatvor, proljev i plinovi;
  • Poteškoće s uspavljivanjem ili učestalo buđenje noću;
  • Iritacija kože ili neobjašnjivi osip, koprivnjača, rosacea ili ekcem;
  • Škripanje zubima tijekom spavanja;
  • Bol u mišićima ili zglobovima;
  • Umor, iscrpljenost, depresija ili osjećaj apatije;
  • Nikada se ne osjećate zadovoljni ili siti nakon obroka;
  • Anemija nedostatka željeza;
  • Kronični proljev ili zatvor;
  • Povijest trovanja hranom, nakon čega vaša probava više nije ista;

Znakovi intimnih gljivica kod žena

intimnih gljivica

Svrbe i neugodno su. Nitko ne voli pričati o njima. Ali vaginalne gljivične infekcije vrlo su česte kod žena. Procjenjuje se da će 75% njih imati barem jednu gljivičnu infekciju tijekom života. Mogu se dogoditi svakome u bilo kojem trenutku, ali postoje neki čimbenici koji povećavaju vjerojatnost da će ih dobiti. Većina infekcija može se brzo i lako izliječiti.

Ženski genitalni trakt obično sadrži zdravu ravnotežu bakterija i gljivica. Hormoni pomažu ovim, zvanim laktobacilima, rasti. Ubijaju štetne organizme i održavaju intimno područje zdravim i čistim. Ali kada se dogodi nešto što poremeti ovu prirodnu ravnotežu, gljivica koja se zove candida može izmaći kontroli i uzrokovati ozbiljne probleme.

Primarni znakovi vaginalne gljivične infekcije su sljedeći:

  • Osjećaj pečenja, crvenilo dermisa i oticanje vanjskog dijela ženskih spolnih organa;
  • Bol prilikom mokrenja;
  • Bol tijekom seksa;
  • Pojava gustog i bijelog sekreta bez mirisa;

Pomaže li jabučni ocat u liječenju mikotičnog dermatitisa?

jabučni ocat

Mnogi se odlučuju za čišćenje unutarnje i vanjske flore i faune jabučnim octom. Odlično je sredstvo za čišćenje. Bez obzira hoćete li ga nanositi lokalno na kožu ili kao začin. Podržava normalnu bakterijsku floru i faunu u tijelu. U stanju je potpuno očistiti gljivice na koži i parazite u crijevima.

U nastavku smo izdvojili dva načina kako iznutra i izvana očistiti tijelo jabučnim octom:

  • Dodajte 2 žlice jabučnog octa u 1 šalicu tople vode i pijte 2 puta dnevno.
  • Također možete razrijediti jabučni ocat s jednakom količinom vode i nanijeti ga izvana na zahvaćenu kožu.Ostavite da djeluje 30 minuta. Alternativno, potopite zaraženo područje kože u ovu otopinu pola sata. Kada završite, temeljito osušite područje ručnikom.

Pobijedite gljivice zdravim načinom života

gljiva, noge

Gljivične infekcije mogu biti više nego neugodne. Lako ih je uhvatiti i teško ukloniti, obećavaju da će dugo postati naš suputnik. Umjesto da ih sami sebi nanosimo, trebali bismo jednostavno nastojati održavati dobru osobnu higijenu. I također jesti na prirodan način, birajući pravu i dovoljno dugu toplinsku obradu prehrambenih proizvoda. Ruski rulet nekima može biti zabavan. Ali ne kada je zdravlje u pitanju.

Irma Draženović